بانک HSBC با کاهش شغل و خروج از آمریکا, مهاجرت به سمت آسیا تشدید می کند.

انتظار می رود سه تن از مدیران اجرایی ارشد اچ اس بی سی با اتمام امور بانکداری خرد این بانک در آمریکا، از لندن به هنگ کنگ جا به جا شوند.

اچ اس بی سی محور خود را به آسیا ارتقا می‌دهد، مدیران ارشد اجرایی را از لندن به هنگ‌کنگ منتقل می‌کند، عملیات بانکی خرده‌فروشی خود را لغو کرده و برای توسعه بیشتر در سنگاپور را برنامه‌ریزی می‌کند.

این حرکت، که انتظار می‌رود برخی از آن‌ها در طی یک روز به روز رسانی استراتژیک افزایش یابند، همزمان با افزایش تنش‌ها بین غرب و چین که بانک هنگ‌کنگ را در موقعیت پرمخاطره قرار داده‌است، بوجود آمده‌است.

نانو ماتوس، مدیر اجرایی بخش بانکداری و بانکداری جهانی، و بری اوبراین، مدیر اجرایی بخش بانکداری تجاری جهانی، و بری اوبراین، مدیر اجرایی بخش بانکداری تجاری جهانی، به احتمال زیاد مدیران تغییر مکان به هنگ‌کنگ را در بر می‌گیرند.

این سه نفر به این معناست که بخش‌های کسب‌وکار که تقریبا تمام درآمدهای جهانی اچ اس بی سی را در بر می‌گیرند، از هنگ‌کنگ دور خواهند شد. فردی نزدیک به بانک گفت که این حرکت پرسنل که ابتدا توسط بلومبرگ گزارش شد به تایید قانون بستگی دارد. اچ اس بی سی از اظهار نظر خودداری کرد.

یک مقام ارشد بانک گفت: هدف از این کار داشتن افراد بیشتری در آسیا برای پرداختن به فرصت‌های تجاری در آنجا است. وی افزود که اچ اس بی سی به آن‌ها انتقال داده تا سریع‌تر رشد کند و حجم بحرانی از رهبران جهانی در منطقه داشته باشد.

“اچ اس بی سی” به شدت از سوی نمایندگان مجلس انگلیس و سیاستمداران ایالات‌متحده به دلیل حمایت از قانون جنجالی امنیت ملی پکن که در هنگ‌کنگ اعمال شده‌است و برای بستن حساب‌های فعالان طرفدار دموکراسی مورد انتقاد قرار گرفته‌است.

در همین حال ، اچ اس بی سی پس از ارائه اطلاعات به دادستان های ایالات متحده که منجر به دستگیری یکی از مدیران ارشد گروه مخابرات چین هواوی شد ، توسط رسانه های دولتی چین مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال ، کری لام ، مدیر اجرایی هنگ کنگ ، در هفته های اخیر از این بانک تمجید کرده و گفته است که دوست دارد اچ اس بی سی در شهر گسترش یابد.

یکی از مدیران اچ اس بی سی گفت: “کار برای [ اچ اس بی سی ] مارک تاکر 80 درصد سیاست و 20 درصد تجارت در حال حاضر است. یکی از مدیران اجرایی اچ اس بی سی گفت: “ چینی‌ها این پتانسیل را دارند که آن‌ها را نابود کنند.

برخی از مردم گفتند که این بانک علاوه بر نتایج سالانه خود در روز سه شنبه ، در حال آماده سازی برای اعلام خروج از بانکداری مصرف کننده در ایالات متحده است.

خروج از شبکه خرده فروشی 150 شعبه ایالات متحده ، پایان 40 ساله وام دهنده برای اداره یک بانک خدمات کامل در آمریکا است. این تقسیم بندی طی سه سال گذشته زیان ده بوده است.

این مقام ارشد بانک گفت که علاوه بر چین، اچ اس بی سی همچنین می‌خواهد در سایر بازارهای رو به رشد از جمله سنگاپور و هند گسترش یابد. پس از گذشت سال‌ها توسط مقامات محلی، “اچ اس بی سی” در آینده زمینه کسب یک سرمایه‌گذاری در سنگاپور را فراهم می‌آورد، اگرچه این امر بخشی از به روز رسانی سه‌شنبه نخواهد بود.

فشار سرمایه‌گذاران برای تغییرات رادیکال بیشتر افزایش‌یافته است چرا که سهام بانک هم سن و سالان خود را دارد. سهام بانک اچ اس بی سی از سال تا سال ۲۰۱۷ به میزان ۴۳ درصد کاهش‌یافته است. نوئل کوین (نوئل کویین)در ماه مارس گذشته پس از چندین ماه به عنوان رئیس موقت انتخاب شد.

این گروه همچنین با فشار کارکنان ارشد مواجه است که برای کاهش پاداش سالانه خود در زمانی که این هفته اعلام می‌شود، آماده هستند. اچ اس بی سی، مانند بسیاری از وام دهندگان، در سال ۲۰۲۰ به دلیل افزایش هزینه‌های بد بدهی در طی شیوع جهانی کرونا و سقوط در فعالیت مشتری متحمل افت شدید سود شد.

به عنوان بخشی از روز به روز رسانی استراتژی در این هفته، انتظار می‌رود که این بانک اقدامات کاهش هزینه را تعمیق کرده، برنامه‌هایی را برای ساده‌سازی ساختار سازمانی بروکراتیک و به روز رسانی در فروش شبکه ۲۰۰ شعبه فرانسوی اش به روز کند.
هدف از این حرکت انجام یک اقدام اساسی است که در ماه فوریه گذشته برای انتقال بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه به آسیا و کاهش دادن ۳۵۰۰۰ شغل اعلام شد.
واقعیت‌های اقتصادی به این معنا است که آنچه ما در فوریه [ ۲۰۲۰ ] در حال برنامه‌ریزی برای انجام آن بودیم، لازم است که در انجام این کار عجله بیشتری داشته باشیم. او گفت که بانک باید سرعت، بالا بردن شدت و بالا بردن تحویل را افزایش دهد.
کوین همچنین در حال شناسایی یک مدیر اجرایی ارشد در آسیا است که کلید هدایت روابط نزدیک‌تر این بانک با چین پیش از بازنشستگی پیتر وانگ، که به عنوان مدیر اجرایی در منطقه برای یک دهه خدمت کرده‌است، می‌باشد.
وانگ که ۶۹ ساله است و عضو یک هیات مشاور سیاسی در حزب کمونیست چین است، برای هموار کردن تنش‌های بین بانک و بیجینگ بر سر نقش آن در دستگیری منگ وانژو مدیر اجرایی هواوی، کلیدی بود.
کاندیداهای احتمالی جایگزینی وی عبارتند از David Liao ، رئیس بانکداری جهانی آسیا و اقیانوسیه ، Mark Wang ، رئیس چین و Louisa Cheang ، مدیر اجرایی بانک Hang Seng ، که طبق گفته های دو نفر از نزدیکان HSBC ، اکثریت سهام آن بانک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *