گیت هاب تحریم ها علیه توسعه دهندگان ایران را لغو کرد

همه توسعه دهندگان باید در استفاده از گیت هاب آزاد باشند ، مهم نیست که در کجا زندگی می کنند. در عین حال ، گیت هاب به قوانین ایالات متحده احترام می گذارد و از آن تبعیت می کند ، به این معنی که تحریم های دولت توانایی ما در ارائه طیف گسترده ای از خدمات گیت هاب به توسعه دهندگان را محدود کرده است.


امروز ما در حال دستیابی به موفقیت هستیم: ما مجوزی را از دولت ایالات متحده برای پیشنهاد گیت هاب به توسعه دهندگان در ایران بدست آورده ایم. این شامل کلیه خدمات برای افراد و سازمانها ، خصوصی و دولتی ، رایگان و پولی است.


پس اینجا چه اتفاقی افتاده است؟


ایالات متحده مدت هاست که تحریم های گسترده ای را علیه چندین کشور از جمله ایران اعمال کرده است. این تحریم ها هر شرکت آمریکایی را از تجارت با هر کسی در یک کشور تحریم شده منع می کند. (این تحریم ها همچنین می تواند در مورد شرکت های غیرآمریکایی اعمال شود که فعالیت آنها بطور مستقیم یا غیرمستقیم شامل ایالات متحده می شود ، از جمله صرفاً پرداختهایی که از طریق بانکهای ایالات متحده یا سازوکارهای پرداخت مانند ویزا جریان دارد.


و بنابراین در سال 2019 ، گیت هاب محدودیت های دسترسی را برای توسعه دهندگان در ایران و چندین کشور دیگر اعمال کرد تا از قوانین تحریم های ایالات متحده پیروی کنند. در همان زمان ، مطابق با هدف خود برای ایجاد گیت هاب در دسترس همه ، بلافاصله دو اقدام دیگر نیز انجام دادیم:
حتی با رعایت تحریم ها ، ما تمام تلاش خود را کردیم تا گیت هاب را تا حد امکان در دسترس هر چه بیشتر توسعه دهندگان قرار دهیم ، این باعث می شود که repos عمومی حتی در کشورهای تحریم شده نیز در دسترس باشد.


و به طور جداگانه ، پرونده خود را به دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) ، بخشی از وزارت خزانه داری ایالات متحده رساندیم و پروسه طولانی و فشرده دفاع از دسترسی گسترده و آزاد به گیت هاب را در کشورهای تحریم شده آغاز کردیم.


در طی دو سال ، ما توانستیم نشان دهیم که چگونه استفاده کنندگان توسعه دهنده گیت هاب پیشرفت انسانی ، ارتباطات بین المللی و سیاست خارجی پایدار ایالات متحده در زمینه ارتقا گفتگو, آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات را پیشرفت می دهند. ما از اوفک برای تعامل که منجر به این نتیجه عالی برای توسعه دهندگان شده است سپاسگزاریم.


ما در حال بازگرداندن کلیه محدودیت های توسعه دهندگان در ایران و بازگرداندن دسترسی کامل به حساب های آسیب دیده هستیم. برای توسعه دهندگانی که سوالاتی دارند یا در مورد حساب های خود به کمک نیاز دارند ، لطفاً از صفحه راهنمای ما دیدن کنید.


ما هنوز کارهای بیشتری برای انجام داریم. ما می خواهیم که هر توسعه دهنده ای بتواند در گیت هاب همکاری کند و با دولت ایالات متحده در تلاش هستیم تا مجوزهای مشابه را برای توسعه دهندگان در کریمه و سوریه نیز بدست آوریم.

هم اکنون حساب خصوصی گیت هاب را بررسی کردیم و هنوز این مشکل تحریم حل نشده و احتمالا به زودی دسترسی حساب های خصوصی توسعه دهندگان ایرانی آزاد خواهد شد.

به روز رسانی : دقایقی پیش هم اکنون حساب خصوصی توسعه دهندگان ایرانی آزاد شد و توسعه دهندگان می تواند حساب خصوصی جدید برای ارسال پروژه تان ایجاد نماید.

پیوند Github Blog

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *