10 شغلی که هرگز نمی دانستید توسط هوش مصنوعی انجام می شود

هوش مصنوعی (AI) نسبت به هر کسی که پیش‌بینی کرده، سریع‌تر است. این برنامه‌های پیچیده از الگوریتم‌های پیچیده برای تعامل با محیط خود و یادگیری از تجربیات خود استفاده می‌کنند.

همه چیز در مورد کشتی های موشکی و آندرویدهای ابرقدرت نیست. از لحاظ تئوری ، برنامه های کاربردی برای هوش مصنوعی بی پایان هستند. این برنامه ها دیگر محدود به داستان های علمی تخیلی نیست.

بسیاری از صنایع غیر فناوری از هوش مصنوعی برای انقلاب تجربه بشری استفاده می‌کنند. در واقع بسیاری از مردم در زندگی روزمره خود با هوش مصنوعی مواجه می‌شوند از آن اطلاع ندارند.

از فست فود تا گالری‌های هنری لوکس، در اینجا ۱۰ مکانی وجود دارد که می‌توانید برنامه‌های هوش مصنوعی پیدا کنید.

۱. نوشتن

ایجاد محتوا بسیار پیچیده و نیازمند مقدار معقولی از مهارت است. ایجاد جملات پیچیده و داستان‌هایی از چاله‌های اطلاعاتی که به طور سنتی به یک ارتباط انسانی نیاز دارند.

در حالی که ایجاد گزارش های حرفه ای نسبتاً ساده است ، نوشتن خلاقانه یک هنر است که تسلط بر آن دشوار است. ممکن است با نوشته های ویروسی آشنا باشید که در آن کاربران اسکریپت های فیلم را به برنامه های یادگیری ماشین برای ایجاد اسکریپت های فیلم جعلی پر از خطاهای خنده آور “تغذیه می کنند”.

با گذشت زمان و تجربه، برنامه نویسان برنامه‌های پیچیده‌تر ایجاد کردند که تمایز بین نویسندگان انسان دشوار است. این برنامه‌ها مقالات، متن‌ها، و حتی رمان‌های پیچیده را تولید می‌کنند.

در حالی که هنوز کامل نیستند، ممکن است ما تاکنون از استقبال از اولین نویسندگان دیجیتال خود فاصله نداشته باشیم.

۲. خدمات خرده‌فروشی

فروشگاه های آنلاین مرسوم ، مد روز هستند و نیاز به مدیریت شبانه روزی دارند. این خدمات 24 ساعته برای پاسخگویی به سوالات (اغلب عادی) به نمایندگان انسانی در حالت آماده به کار نیاز داشتند.

هوش مصنوعی به ارائه دهندگان خرده‌فروشی اجازه می‌دهد تا منابع انسانی خود را کاهش دهند تا سیستم‌های خودکار ارائه دهند تا با پرسش‌های ساده سر و کار داشته باشند. خدمات مشتریان هوش مصنوعی بسیار پیچیده‌تر از خدمات اولیه است. برخی از این برنامه‌ها حتی می‌توانند از پلت فرم‌های ارتباط از راه دور استفاده کنند.

با استفاده از فناوری هایی مانند Google Duplex ، با هوش مصنوعی متناسب با انسان ،تمایز بین یک انسان و یک برنامه دشوار است.

۳. تصمیمات دادگاه

نگران نباش؛ هیچ بحثی در مورد فرستادن ربات‌ها به زندان وجود ندارد. در عوض، گروهی از محققان یک برنامه را طراحی کردند تا به قضات در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کنند.

نرم‌افزار پیشگویانه به قضات کمک می‌کند تا تصمیم بگیرند که آیا یک مجرم مظنون را زندانی کنند یا آن‌ها را به قید وثیقه آزاد کنند.

این برنامه می‌تواند به ایجاد تصمیمات موثر براساس داده‌ها کمک کند. به عبارت دیگر، این امر پیش‌بینی‌های دقیقی را در حین کاهش تاثیرات بیرونی مانند تعصب نژادی فراهم می‌کند.

۴. امنیت بانکی

هوش مصنوعی قبل از اینکه مجرمان به دادگاه معرفی شوند ، به فعالیت مجرمانه کمک می کنند. بسیاری از بانک ها برای کمک به کلاهبرداری از نرم افزار امنیتی هوش مصنوعی استفاده کردند.

هوش مصنوعی فعالیت های حساب را در زمان واقعی کنترل می کند و خریدهای مشکوک را به طور موثرتری نسبت به برنامه های غیر هوش مصنوعی یا کارگران انسانی تشخیص می دهد.

۵. بازار بورس

هوش مصنوعی به مسائل مالی بسیار کمک می‌کند. چندین برنامه پیش بینی کننده مختلف به خرید سهام کمک می‌کند.

این برنامه‌ها می‌توانند به طور دقیق بازارها را پیش‌بینی کرده و تجارت را خودکار کنند تا بازده را بهینه کنند.

۶. رفاه حیوانات

با این حال، همه چیز در مورد مردم نیست. برنامه‌های هوش مصنوعی به سازمان‌های رفاهی حیوانات اجازه می‌دهند که حیات وحش را از پشت یک صفحه کامپیوتر ردیابی کنند

این نرم‌افزار برای حفاظت از بسیاری از گونه‌های در معرض خطر حیاتی است. یک برنامه کاربردی بر مکان‌های گونه‌های در معرض خطر نهنگ با استفاده از تصویربرداری ماهواره‌ای و نوارهای صوتی نظارت دارد.

فرماندهان از این یافته‌ها برای مسیر کردن قایق خود به روشی استفاده می‌کنند که از وال‌ها اجتناب کرده و برخوردها را کاهش می‌دهد. تصادفات کمتری برای صنعت قایق رانی و جمعیت وال بهتر است.

۷. پزشکی

یک زمینه کلی در حال ظهور به عنوان داروی هوش مصنوعی وجود دارد. این زمینه یک مقوله بسیار گسترده است که شامل هر تکنیک پزشکی است که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

برخی از محققان برنامه‌های هوش مصنوعی را برای خودکار کردن (یا کمک به) روند جراحی انجام دادند. برنامه‌های دیگر مجموعه داده‌های بزرگ و یا عکس برای ارائه خدمات تشخیص دقیق را بررسی می‌کنند.

در حالی که بسیاری از برنامه‌های نرم‌افزاری هنوز در مراحل ابتدائی قرار دارند، شکی نیست که هوش مصنوعی ابزار ارزشمندی برای پزشکان محسوب می‌شود.

۸. تحصیل

مردم ماشین های خودکار نیستند. آنچه برای بعضی ها مفید است برای دیگران مفید نیست.این مفهوم به طور باور نکردنی برای کودکان مرتبط است که یاد می‌گیرند چگونه دنیا و جایگاه خود را در آن جستجو کنند.

بسیاری از دانش آموزان که در محیط‌های آموزشی خاص دست و پنجه نرم می کنند در محیط دیگری رشد خواهند کرد. در حالی که این کار برای یک معلم برای انجام تجربه‌های خاص تحصیلی برای هر دانش‌آموز، چالش برانگیز است، رشد آموزش الکترونیکی درها را برای کودکان بی‌شماری در سراسر دنیا باز می‌کند.

تحلیل و بررسی هوش مصنوعی از طریق پلت فرم‌های یادگیری الکترونیکی می‌تواند داده‌های آموزشی را برای ایجاد برنامه‌های درسی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد که عملکرد کودک را بهینه کند.

استفاده از چنین برنامه هایی به دانش آموزان این امکان را می دهد تا ضمن کمک به معلمان در اداره یک کلاس کامل ، از تجربه آموزشی خود نهایت استفاده را ببرند.

۹. رستوران‌ها

معلم‌ها تنها کسانی نیستند که خودشان را بیگناه می‌دانند. هر کسی که در یک رستوران کار می‌کرد می‌توانست داستان‌های ترسناک در مورد خدمات مشتری و انجام چند کار به شما بگوید.

به همین دلیل، برخی رستوران‌ها به دنبال بهینه‌سازی تجربه مشتری (و کارمند)از طریق هوش مصنوعی هستند. مثالهای پیشرفته تر شامل استفاده از ربات های تحویل غذا برای پیمایش در یک رستوران شلوغ یا کافه برای تحویل سفارش به مشتریان بدون ارسال کارمندان است.

حتی یک زنجیر بزرگ‌تر هم برای خودشان تهیه کرده بودند. در حالی که بسیاری از تاکوبل را با تکنولوژی پیشرو مرتبط نمی‌کنند، اما زنجیره فست فود برنامه هوش مصنوعی خود را رها کرد.

تاکوبات به بهینه‌سازی تجربه مشتری در هنگام ارائه خدمات غذایی به آینده کمک می‌کند.

۱۰. هنرهای زیبا

با این حال، همیشه در مورد تجارت نیست. یک حوزه شگفت‌انگیز دیگر که از رشد هوش مصنوعی حاصل می‌شود هنر است. علاوه بر تکنولوژی ویرایش عکس، الگوریتم های یادگیری ماشین می‌توانند کل تصاویر را ایجاد کنند.

هنرمندان، برنامه‌های هوش مصنوعی را برای ایجاد مجموعه‌ای گسترده از تصاویر پیچیده و زیبا هدایت می‌کنند.

این یک رویکرد نوآورانه برای تکنولوژی است که شیوه تفکر بسیاری در مورد برنامه‌نویسی را تغییر می‌دهد. موسسات هنرهای زیبا، برخی از هنرمندان هوش مصنوعی و کار آن‌ها را به عنوان یک نگاه در آینده به رسمیت شناختند.

افراد حرفه‌ای در سراسر جهان وجود دارند که اکنون می‌توانند به عنوان هنرمندان هوش مصنوعی یاد کنند، از جمله Wayne McGregor, Ross Goodwin, Sofia Crespo, and Mimi Onuoha.

هوش مصنوعی در آینده

حوزه هوش مصنوعی سریعتر از آن است که محققان جرات دیدن رویا را داشته باشند. این دیوانه است که فکر کنیم چقدر این برنامه های رایانه ای انقلابی در زندگی روزمره ما ایجاد کرده است.

موفق باشید 🙂

پیوند Makeuseof

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *