آیا چین در نهایت به رهبری جهانی در ساخت تراشه تبدیل خواهد شد؟

کاملا.

چین در ساخت تراشه آمریکا را شکست خواهد داد. درام که اکنون پخش می شود شامل هوآوی است و باید چین را به سمت مقام رهبری سوق دهد. مانند موقعیت های مشابه که در صنایع کلیدی بازی می شود ، چین بهترین کارت را دارد که هر بار برنده می شود: بازار چین.

بازیکنان در صنایع کلیدی از بخش خصوصی بسیاری از کشورها هستند که باید پیاده روی تنگ سیاسی را طی کنند. تولید کنندگان درگیر ما در مورد هوآوی, آمریکایی ها (Qualcomm ، Intel و Xilinx) ، تایوانی (TSMC ) و چینی ها (YMTC ، SMIC) هستند. ایالات متحده از “امنیت ملی” برای مجبور کردن آنها برای انتخاب طرف استفاده می کند.

نتیجه گیری: هوآوی بدون هیچ گونه مانعی در راه خود ادامه می دهد ، اکنون با TSMC و میزبان تولید کنندگان تراشه های چینی برای نیازهای نسل بعدی خود همکاری می کند. سهام آمریکا برای سازندگان چینی افزایش یافته است در حالی که آمریکایی ها در سرما مانده اند ، نه فقط برای فروش میلیاردی که حتی در جنگ 5G نیز درگیر نشده بلکه سهام آینده در بازار بحرانی چین است. این مسئله سازندگان آمریکایی را کاهش می دهد و ضمن باعث کاهش رقابت و تقویت سازندگان چینی برای آینده خواهد شد.

چین در حال حاضر به منابع لازم برای این سازندگان تراشه چینی برای بالغ شدن به بازیگران اصلی در بازار چین نیاز دارد و آمریکا از شرکت‌های آمریکایی رها می‌کند. شرکت‌های آمریکایی اگر بخواهند تصمیم بگیرند یا در خانه بمانند و محو شوند، با پاهای خود راه خواهند رفت. آن‌ها به بازار چین برای بقا نیاز دارند.

نویسنده : Frederic Chuatiuco

پیوند Quora

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *