آیا Tor به ما کمک می‌کند مانع از ردیابی ISP شویم؟

نمی‌توانید میزان اطلاعاتی را که ارسال می‌کنید و زمانی که به صورت آنلاین ارسال می‌کنید ، پنهان کنید .

اما تور اطلاعات رمزگذاری را قبل از رسیدن به کارگزار (Server) هدف می‌فرستد ، بنابراین محتوای ارتباط را پنهان می‌کند و به کدام وب سایت یا کارگزار (Server) که کا می‌کنید را پنهان می‌کند . همچنین می‌توانید سعی کنید زمانی که از تور استفاده می‌کنید پنهان کنید، اما این کار مشکل است و یک ISP می‌تواند مشخص کند که شما از تور استفاده می‌کنید .

پروکسی اول لایه خارجی رمزنگاری را رمز گشایی می‌کند و آن را به پروکسی میانی ارسال می‌کند . پروکسی میانی همان کار را می‌کند و آن را به پروکسی نهایی می‌فرستد . سرانجام پروکسی نهایی درخواست اصلی شما را تایید می‌کند ، بنابراین آگاه باشید که آن‌ها می‌توانند محتوای اطلاعاتی که ارسال می‌کنید را ببینند و به کدام وب سایت یا کارگزار ارسال شوند . اما آن‌ها می‌دانند که از شما آمده‌اند .

توجه داشته باشید که , در حالیکه پروکسی نهایی می‌تواند محتویات را ببیند , اگر از ” https ” استفاده کنید , محتویات آن هنوز رمزنگاری شده‌اند . من بانکداری اینترنتی را بر روی تور انجام نمی‌دهم , مگر اینکه بدانید چه چیزهایی را باید چک کنید ( مثلا حمله , گواهی , شاید چیزهای دیگر ) , اما بطور کلی : ” https ” ارتباط شما را تایید می‌کند. آن‌ها هنوز می‌توانند ببینند کدام وب سایتی که دارید با آن کار می‌کنید , با این حال , از آنجا که رمزنگاری محتوای اطلاعات مسیریابی را پنهان نمی‌کند ( درخواست صفحه , داده فرم و غیره ) هنوز باید به وب سایت درست مراجعه کنید ) .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *