معرفی بهترین چارچوب های PHP

در این نوشته قصد داریم به معرفی بهترین چارچوب های PHP بپردازیم که مورد استقبال برنامه نویسان PHP مواجه شده است.

۱. Laravel

سرعت بالای توسعه، آسان بودن یادگیری و گسترده بودن جامعه هدف از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که استفاده از چارچوب لاراول را در هر پروژه‌ای جذاب می‌کند.

۲. Symfony


ایجاد سیمفونی انقلابی در برنامه‌نویسی php به شمار می‌رود. بسیاری از کتابخانه‌های این چارچوب در نرم‌افزارهای بزرگ همانند دروپال و چارچوب های دیگر مانند لاراول استفاده می‌شوند. ایجاد روش‌های جدید در برنامه‌نویسی و توسعه‌پذیری در ابعادی جدید از ویژگی‌های سیمفونی به شمار می‌رود.

۳. Phalcon


تفاوت فالکون با سایر فریم‌ورک‌های php از جهت شیوه‌ی عملکرد آن است. این چارچوب به صورت افزونه‌ای برای مفسر php قابل نصب است. به این معنی که ساختار مرکزی این چارچوب بر خلاف سایر فریم‌ورک‌های موجود، در عوض زبان php با زبان C نوشته شده است و به همین دلیل از نظر سرعت عملکرد از سایر گزینه‌های موجود یک پله بالاتر است.

۴. Yii


یک چارچوب PHP بسیار کابردی است. توسعه وب با Yii بسیار سریع است چون از کدساز Gii و الگوهای طراحی ActiveRecord استفاده می‌کند.

۵. CodeIgniter


از چارچوب های قدیمی و به طور سنتی پر طرفدار است. این فریم‌ورک هرچند از مدل MVC و برنامه‌نویسی شیء گرا پشتیبانی می‌کند ولی انعطاف زیادی در این زمینه دارد و شاید یکی از دلایل محبوبیت این چارچوب، همین مسئله باشد.

پیوند linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *