چرا باید جاوا اسکریپت یاد بگیریم؟

خوبی برنامه نویسی این است که ابزارهای زیادی وجود دارد که بتواند همه موارد مورد نیاز را داشته باشد. و هر یک از این ابزارها برای انجام وظایف خاص طراحی شده اند.

شبیه به زندگی واقعی، شما باید بدانید چه وسیله ای می توانید برای حل مشکل استفاده کنید. به عنوان مثال، شما احتمالا از یک چکش برای بستن پیچ استفاده نمی کنید. در پایان، شما می توانید این کار را انجام دهید، اما شما باید با استفاده از یک پیچ گوشتی، پیچ را ببندید.

با در نظر داشتن این ایده، بیایید ببینیم که با ایده آل بودن جاوا اسکریپت و چه زمانی باید آن را یاد بگیریم.

من از 5 ماه گذشته یادگیری و استفاده از جاوا اسکریپت را تجربه کرده ام و واقعیت قابل توجه ترین در مورد این زبان برنامه نویسی عبارت است از:

جاوا اسکریپت آسان است من اولین یا آخرین کسی نیستم که این را ذکر کنم، چون این واقعیت در صنعت برنامه نویسی بسیار شناخته شده است. به همین دلیل است که نقطه شروع بسیار خوبی برای کسانی است که علاقه مند به یادگیری کد هستند.

const sayHello = () => {
  console.log('Hello World!')
}

جاوا اسکریپت در مورد نوع متغیرهای شما اهمیتی ندارد. با استفاده از کلمه کلیدی شما می توانید int، string، bool و غیره را اعلام کنید . اگر فکر می کنید این یک تغییر است، باید TypeScript را بررسی کنید که به شما اجازه می دهد که تابع و انواع متغیر خود را اعلام کنید.

let aNumber = 0
let aBool = true
let aList = [1,2,3,4]
let aString = 'Hello'

اما جاوا اسکریپت یک چکش یا پیچ گوشتی است؟

 

 

جاوا اسکریپت به خوبی برای توسعه دهندگان وب شناخته شده است، زیرا هدف اصلی این منطقه است. اگر شما مایل به ایجاد وب سایت هستید، جاوا اسکریپت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا با HTML و CSS کار می کند. چارچوب های زیادی برای این منظور وجود دارد مانند ReactJs، Angular و غیره

یکی دیگر از زمینه هایی که جاوا اسکریپت برای آن استفاده می شود، توسعه برنامه موبایل با استفاده از Ionic یا React Native است. این آخرین چارچوب به شما اجازه می دهد تا اندروید و iOS را توسعه دهید، فقط با جاوا اسکریپت کد گذاری کنید. React Native برای هر دو سیستم عامل اندروید (جاوا) و  (Objective-C | سوئیفت) را ایجاد خواهد کرد، بنابراین شما حتی نباید جاوا یا سوئیفت را برای توسعه برنامه های کاربردی موبایل بشناسید.

بر اساس گزارش اکتبرز 2018 توسط گیت هاب، “جاوا اسکریپت هنوز هم بیشترین مشارکت در مخازن دولتی و خصوصی، سازمان های هر اندازه و هر منطقه جهان” را در نمودار بعدی نشان داده است.

پس آسان است، مستند خوبی است و شما می توانید در وب و موبایل توسعه دهید. حالا، بگذارید درباره درآمد صحبت کنیم.

با توجه به مشاغل ، اینها حقوق سالانه یک توسعه دهنده در ایالات متحده است که دارای یک سال تجربه کار در جاوا اسکریپت و یک مدرک لیسانس است.

همانطور که می بینید اکثریت مردم حقوق و دستمزد سالانه 81000 دلار دارند. این عدد خوب است با توجه به این که این عدد بر اساس فردی با یک سال تجربه کار در جاوا اسکریپت است.

اگر علاقه مند به حداقل درآمد هستید و توسعه نرم افزار را دوست دارید، جاوا اسکریپت برای شما مناسب است. من برای مدتی از جاوا اسکریپت استفاده کرده ام و برای کمک بسیار آسان است که یاد بگیرم. اگر شما با پایتون و C آشنا هستید، جاوا اسکریپت بسیار آسان خواهد بود، زیرا نحو آن بسیار شبیه به C است و به همان اندازه پویا انعطاف پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *