۱۱ کتابخانه جاوا اسکریپت تجسم داده ها برای ۲۰۱۹

تجسم داده به سرعت تبدیل به یک استاندارد برای انتشار اطلاعات وب شده است, تجسم داده می توانند ما را در درک و انتقال بینش بین اطلاعات کمک کند. این ابزار مورد استفاده در هوش کسب و کار تا روزنامه نگاری می باشد.

1. D3js

با ۸۰۰۰۰ ستاره در گیت هاب, D3 برای ایجاد اسناد بر اساس داده ها و ایجاد داده ها به زندگی با استفاده از HTML، SVG و CSS ساخته شده است. تاکید D3 بر استانداردهای وب به شما امکان می دهد که مرورگرهای مدرن بدون اتصال به یک چارچوب اختصاصی، ترکیب اجزای ویژوال و یک رویکرد مبتنی بر داده ها برای DOM ایجاد کنید. این به شما اجازه می دهد که داده های دلخواه را به یک مدل Object Model (DOM) بسپارید و سپس تحولات داده شده را به سند اعمال کنید.

2. ChartJS

با ۴۰۰۰۰ ستاره در گیت هاب, این کتابخانه متن باز با استاندارد HTML5 و canvas ساخته شده است.انواع مختلف نمودار، محور نمودار و انیمیشن های زیبا را ارائه می دهد. طرح های ساده و ظریف با 8 نوع نمودار پایه هستند و می توانید کتابخانه را با moment.js برای محور زمانی ترکیب کنید.

3. ThreeJS

با ۴۷۰۰۰ ستاره در گیت هاب, این کتابخانه برای ایجاد انیمیشن های 3D با استفاده از WebGL ساخته شده است. دارای انعطاف پذیری و انتزاعی پروژه به این معنی است که برای تجسم داده ها در دو یا سه بعد مفید باشد.

4. Echarts & Highcharts

با ۳۰۰۰۰ ستاره در گیت هاب, یک کتابخانه تعاملی نمودار و تجسم برای مرورگر است.  با جاوا اسکریپت خالص نوشته شده است و بر اساس کتابخانه zrender canvas است. این برنامه از نمودارهای رندر در قالب Canvas، SVG (4.0+) و VML پشتیبانی می کند علاوه بر مرورگرهای کامپیوتر و موبایل، ECharts همچنین می تواند با گره نود در گرید برای ارائه پردازش سمت سرور (SSR) مورد استفاده قرار گیرد.

Highcharts JS با ۸۰۰۰ ستاره در گیت هاب, این کتابخانه بر اساس SVG است، با VBI و باند برای مرورگرهای قدیمی است. ادعا می کند که ۷۲ مورد از ۱۰۰ شرکت جهان این کتابخانه استفاده می کند مانند فیس بوک و توییتر.

5. Metric-Graphics

با ۷۰۰۰ ستاره در گیت هاب, یک کتابخانه است که برای تجسم و تخمینی از داده های سری زمانی بهینه شده است. با حجم ۸۰ کیلوبایت است و یک انتخاب باریک اما زیبا از نمودارهای خط، صفحات پراکنده، هیستوگرام، نمودارهای نوار و جداول داده، و همچنین ویژگی هایی مانند فرشو رگرسیون خطی اولیه فراهم می کند.

6. Recharts

با ۱۰۰۰۰ ستاره در گیت هاب, یک کتابخانه ساختاری با React و D3 است که به شما اجازه می دهد که به عنوان اجزای اعلام کننده React اعمال کنید. با پشتیبانی از SVG بومی، درخت وابستگی سبک وزن (submodules D3) بسیار قابل تنظیم از طریق غرفه جزء فراهم می کند.

7. Raphael

با ۱۰۰۰۰ ستاره در گیت هاب, “کتابخانه بردار” برای کار با گرافیک برداری بر روی وب است. این کتابخانه از SVG W3C Recommendation و VML به عنوان پایه ای برای ایجاد گرافیک استفاده می کند، بنابراین هر شیء گرافیکی نیز یک شی DOM است و شما می توانید دسته های رویداد جاوا را ضمیمه کنید. Raphaël در حال حاضر از Firefox 3.0+، Safari 3.0+، Chrome 5.0+، اپرا 9.5+ و اینترنت اکسپلورر 6.0+ پشتیبانی می کند.

7. C3js

با ۸۰۰۰ ستاره در گیت هاب, یک کتابخانه نمودار مجتمع مبتنی بر D3 برای برنامه های کاربردی وب است. این کتابخانه کلاس ها را برای هر عنصر فراهم می کند، بنابراین می توانید یک سبک سفارشی توسط کلاس تعریف و مستقیما توسط ساختار D3 را گسترش دهید. این همچنین انواع رابط کاربری برنامه نویسی و callbacks برای دسترسی به وضعیت نمودار را فراهم می کند. با استفاده از آنها، می توانید نمودار را حتی بعد از رندر به روز کنید.

8. React Virtualized + React VisVictory

با ۴۰۰۰ ستاره در گیت هاب, مجموعه ای از اجزای React Uber برای نمایش داده ها در یک روش سازگار است، از جمله نمودار خط / منطقه / نوار، نقشه های گرما، صفحات پراکنده، قطعه های کنتور، حرارتی شش ضلعی و خیلی بیشتر. این کتابخانه هیچ دانش پیشین با D3 یا هر کتابخانه اطلاعاتی دیگر ندارد و اجزای بلوک ساختمان مدولار مانند محور X / Y را فراهم می کند.

با ۱۲۰۰۰ ستاره در گیت هاب, مجموعه ای از اجزای React برای رندر کردن لیست های بزرگ و داده های جدولی است. ES6، CommonJS و UMD در هر توزیع در دسترس هستند و پروژه از Webpack 4 پشتیبانی می کند.

Victory یک مجموعه ای از واکنش های کامپوزیتی برای ایجاد تجسم داده های تعاملی است که با استفاده از همان برای رابط کاربری برنامه نویسی برای وب و برنامه های کاربردی React Native برای برنامه های ساده و متقابل پلتفرم ایجاد شده است. یک روش ظریف و انعطاف پذیر برای اهرم React Components به نفع تجسم اطلاعات عملی است.

9. CartoDB

با ۲۰۰۰ ستاره در گیت هاب,  یک ابزار هوشمند و اطلاعات تصویری برای کشف بینش مبتنی بر داده های موقعیت مکانی است. شما می توانید داده های جغرافیایی (Shapefiles، GeoJSON، و غیره) را با استفاده از یک فرم وب آپلود کنید و آن را در یک مجموعه داده یا نقشه مشاهده کنید، آن را با استفاده از SQL جستجو کنید و سبک های نقشه را با استفاده از CartoCSS اعمال کنید.

10. Raw graphs

با ۵۰۰۰ ستاره در گیت هاب, یک لینک اتصال بین صفحات گسترده و تجسم داده ای است که برای ایجاد تصاویر مبتنی بر بردار سفارشی برای کتابخانه d3.js ساخته شده است. این کار با داده های جدولی (spreadhseets و مقادیر جدا شده با کاما) و همچنین با متون کپی شده و جاگذاری شده از برنامه های دیگر کار می کند. بر اساس فرمت SVG، تجسم ها را می توان با برنامه های گرافیکی برداری برای اصلاح بیشتر، یا به طور مستقیم در صفحات وب جاسازی نمود.

11. Metabase

با ۱۱۰۰۰ ستاره در گیت هاب, Metabase یک راه سریع و ساده برای ایجاد میزکار داده ها بدون دانستن SQL است. شما می توانید بخش ها و معیارهای کانونی ایجاد کنید، اطلاعات را به Slack ارسال کنید. احتمالا یک ابزار عالی برای تجسم داده ها به طور داخلی برای تیم شما، گرچه برخی از تعمیر و نگهداری ممکن است مورد نیاز باشد.

پیوند bitsrc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *