قسمت دوم : آگاهی از برنامه های قاتل بلاک چین / پایان

فراتر از اقتصاد : من اغلب این استدلال را می شنوم: اما طلا بیش از مجموع خواص اقتصادی آن است. طلای روایتی در اطراف طلا وجود دارد. طلا فلزی از پادشاهان، قصر افسانه ای، از ثروت های باستانی است.

 

بر خلاف بیت کوین، هیچ کس نیازی به توضیح اینکه چرا طلا ارزشمند است. شما لازم نیست که بانکداران را به کنفرانس های گران قیمت برسانید و به آنها بگویید که چرا طلا یک ارزش خوب است. طلا ساده است بیت کوین پیچیده است بنابراین در طولانی مدت استدلال می کند که بیت کوین هرگز جایگزین طلا نمی شود.

این بی معنی است.

درست است که داستان‌هایی که ما می‌گوییم مهم است. اما این داستان‌ها می‌توانند تغییر کنند. در جزیره یاپ تصمیم گرفتند که دیسک سنگی بزرگ ذخیره آن‌ها خواهد بود. در نهایت پس از معرفی ارزهای مدرن، سنگ‌های رای اغلب مورد استفاده قرار گرفتند و اکنون در درجه اول با صورت‌حساب‌های دلار آمریکا معامله می‌کنند. داستان‌ها در همه چیز پیروز نمی‌شوند. در نهایت، ابزار خام جایگزین سنت شده است.

علاوه بر این ، طلا همیشه به اندازه کنونی پایدار و یا باارزش نبوده است. نفت زمانی همان هاله فیزیکی و ظرفیت روایی را به عنوان طلا داشت، اما چون سایر کالاها شروع به سبقت گرفتن از منفعت خود کردند، کم ارزش شد.

اگر بیت کوین یک پیشرفت جدی نسبت به طلا است و شروع به تغییر نقشش می کند، بازار به این ترتیب پاسخ خواهد داد و قیمت را دوباره برمیگرداند.

با این حال ، من این را قبول می‌کنم: سادگی طلایی یکی از ویژگی‌های عالی است. اما بیت کوین نیز ساده‌ترین ارز رمزنگار است. شما می‌توانید ادراک شهودی خود را به هر یک از افراد گرفتار که درکی کلی از احتمال و یک محدوده توجه متوسط دارد ، توضیح دهید. بیت کوین هم چنین ساده است که نمی‌تواند زیاد انجام دهد. قابلیت برنامه ریزی آن در بهترین حالت رشد کرده‌است، اما این فقط برای یک مغازه ارزش مناسب است.

اما این استدلال علیه پول پیچیده فنی در نهایت یک مغالطه است. کارت‌های اعتباری بگیرید.

اولین کارت اعتباری در سال ۱۹۵۸ صادر شد. نوار مغناطیسی در سال ۱۹۷۰ معرفی شد. تا اواسط دهه ۷۰ ، کارت‌های اعتباری به طور کامل پیاده و در همه جا در جامعه آمریکا حضور داشتند. چند نفر که با کارت‌های اعتباری معامله می‌کنند می‌توانند توضیح دهند که مغناطیس چه چیزی است ؟ فراموش نکنید که میزان اعتبار آن‌ها چگونه کار می‌کند.

اگر یک تکنولوژی به اندازه کافی وضعیت موجود را بهبود بخشد ، مردم به آن واکنش نشان خواهند داد. در سال ۲۰۰۷، گوشی‌های هوشمند، وسایل لوکس و عجیب و غریب بودند. ده سال بعد، آن‌ها فقط یک الزام پیاده برای زندگی مدرن هستند. اگر بیت کوین ارزان‌تر، آسان‌تر، و در همه جا حاضر باشد، از همان مسیر حرکت خواهند کرد مردم آن را طوری بالا می‌اندازند که از تمام تکنولوژی‌های فوق‌العاده‌ای که به گوشی هوشمند یا کارت اعتباری شان می‌رود ، شانه بالا می‌اندازند.

برای دنیای دیجیتال آینده، کیف پول بیت کوین احتمالا طبیعی‌تر از طاق‌های پر از فلزات بی‌مصرف که با زحمت بیرون از زمین حفر شده‌اند ، به نظر می‌رسد.

در حال حاضر بیت کوین به اندازه بازار طلا چگونه عمل می کند؟

طلا، بسته به این که چطور حسابداری را انجام می‌دهید ، یک بازار ۳ ۶ تریلیون دلاری است و حجم مبادلات روزانه آن بین ۷۰ تا ۲۰۰ میلیارد دلار در روز است. اجازه دهید از دقیق‌ترین اندازه، 3T بازار و ۷۰ B دلار در روز استفاده کنیم.

در اول ژانویه امسال، بیت کوین ۰.۵ درصد از سرمایه بازار طلا بود و حجم مبادلات آن ۰.۱ درصد از حجم مبادلات طلا بود. امروزه، بیت کوین ۳.۳ درصد از طلا توسط بازار و ۳.۱ ٪ از حجم مبادلات آن است.

این روند احتمالا ادامه خواهد یافت. و من حدس می‌زنم که زمانی بیت کوین شروع به افزایش جدی طلا کرد، چهار چیز اتفاق خواهد افتاد:

  1. دولت‌های ملی وحشت خواهند کرد و واکنش‌های منفی خود علیه ارز رمزنگاری  را افزایش خواهند داد.
  2. بازارهای طلا شروع به سقوط خواهند کرد.
  3. تلاش‌های زیادی برای تنظیم بیت کوین برای حفاظت از منافع صاحبان طلا وجود خواهد داشت.
  4. بیت کوین به طور جدی به عنوان یک مخالف برای لایه پرداخت بلاکچین متوقف خواهد شد.

( البته حدس من به اندازه هر کسی خوب است و من از یک متخصص خیلی دور هستم، پس این را با یک خدمت سالم به همراه داشته باشید ).

برنامه قاتل شماره 3: پرداخت (خرد و کلان)
اندازه بازار: صدها میلیارد دلار
چه چیزی این را مسدود می کند؟پذیرش، سهولت استفاده، مقیاس پذیری

تا زمانی که ارز رمزنگاری ها به کاربران خود نیاز دارند تا مدیریت کلید بی‌عیب و نقص داشته باشند ، بلاکچین نمی‌تواند مشکل پرداخت‌های همتا به همتا را حل کند. وب تاریک می‌توانند زمان و ریسک برای هدایت همه پیچیدگی فنی را داشته باشند. اما برای کار کردن در اقتصاد زیر زمینی، شما به چیزی بیشتر از امنیت نظری نیاز دارید شما به امنیت واقعی نیاز دارید. باید به راحتی استفاده کنیم که آدم معمولی در خیابان فاش نمی کند و خودشو به خطر بندازد.

در حال حاضر، اکثر مردم بسیار پایین‌تر از سطح صلاحیت فنی هستند. تا زمانی که این اتفاق رخ دهد یا ما بتوانیم یک لایه انتزاع خوب را پیدا کنیم، ارز رمزنگاری ها برای یک سیستم پرداخت با همتا به همتا مناسب نخواهد بود.

به همین ترتیب، بسیاری از اقتصادها در حال جهش بزرگ در راحتی پرداخت‌های سنتی هستند. به Venmo در آمریکا، M Pesa در افریقا، یا AliPay و WeChatPay در چین نگاه کنید. فناوری مالی به اندازه کافی سریع حرکت می‌کند که پیشرفت آن به آسانی در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت به بلاکچین برسد.

 

در هر دو پذیرش و سهولت استفاده، رمز ارزها در پشت سیستم بانکی سنتی قرار دارند. اما دو مورد استفاده وجود دارد که در آن‌ها رمزارزها خیلی جلوتر هستند.

پرداخت های بین المللی

بگویید که می‌خواهم ۲۰۰۰۰ دلار برای یک فروشنده در هند بفرستم. برای انتقال این مقدار پول، من باید یک کارت بانکی اجرا کنم ( که معمولا ۵۰ دلار هزینه دارد )، چند روز صبر کنید تا تمام زیرساخت بانکی تا زمانی که سرانجام وارد هند شود تمام شود. در راس این موارد ، بانک‌های مربوطه ما ممکن است نرخ نامطلوب خود را برای تبادل ارز بین ارزهای خارجی شارژ کنند. و این فرض می‌شود که همه چیز مطابق انتظار عمل می‌کند.

در عوض، می توانم یک فروشنده 20،000 دلاری اتریوم  را در یک تراکنش بر روی بلاکچین اتریوم بفرستم. در روزهای متوسط، معامله در کمتر از 10 دقیقه در بلاکچین نهایی می شود و هزینه های معامله حدود 50 سنت خواهد بود. توجه داشته باشید که اتریوم یک بلاکچین (بلوک زنجیره ای) نیست که برای پرداخت ها بهینه سازی شده باشد، بنابراین زمان تأخیر و هزینه معامله می تواند به میزان کمتری باشد.

با توجه به سادگی، سرعت و هزینه های انجام معاملات، بلاکچین ها بدون همکاری با پرداخت های بین المللی می باشند. هنوز مشکلات قانونی و فنی وجود دارد که که به روش اتخاذ جمعی به وجود می‌آیند. اما بسیاری از چیزهایی که در راه هستند، به سادگی دانش، اعتماد و فیزیک نور برای انجام معاملات در ارزهای رمزنگاری است.

حوزه دیگری از پرداخت‌ها که در آن بلاکچین ها جلوتر از رقابت حرکت می‌کنند در پرداخت های خرد  است.

پرداخت های خرد

با شبکه‌های مالی سنتی ( گرفتن ویزا به عنوان مثال استاندارد )، هر انتقال پولی ، هزینه حداقل ۲۰ سنت را می‌پردازد. این یعنی انجام هر مبلغی کم‌تر از ۲۰ سنت، و در ۵۰ سنت، یک فروشنده ۴۰ ٪ از درآمد خود را به ویزا قربانی می‌کند.

این مساله اغلب این طرح‌ها  را برای شبکه‌های پرداخت سنتی غیرقابل دفاع می‌کند. بسیاری از مدل‌های کسب‌ و کار نوآور به سادگی نادیده گرفته می‌شوند. چه می‌شود اگر شما می‌خواهید یک سرویس وبلاگ نویسی کنید که ۲۵ سنت  را به به عنوان خوانده شده گذشته متهم کرد ؟ شانس دشوار بعد از پرداخت هزینه پردازش، ارزش HTML را ندارد که روی آن نوشته شود.

 

یک راه حل اسمی برای این مسئله وجود دارد: یعنی حفظ یک دفتر داخلی. این چیزی است که شرکت های تبلیغاتی انجام می دهند. گوگل ممکن است به شما یک سنت برای کلیک کردن از یک آگهی در وب سایت شما پرداخت کند، اما قصد ندارد به طور مستقیم این یک سنت را به شما پرداخت کند – در عوض، آن را در پایگاه داده داخلی خود کاهش می دهد و سپس با شما به صورت ماهانه تنظیم می شود.

این واقعا فقط حسابداری کوچک است. درستی پرداخت های کوچک به این معنی است که من نیازی به حساب کاربری نیویورک تایمز ندارم، می توانم فقط برای مقاله بخوانم بدون آنکه ثبت نام یا اشتراک طولانی مدت داشته باشم.

بلاکچین ها می‌تواند این مشکل را حل کند. ارز داش (Dash)  را برای پرداخت‌ها انتخاب کنید. در حال حاضر هزینه تراکنش میانه ۱ تا ۳ سنت است و میانگین زمان کلی ۳ ثانیه است. با وجود ارز داش (Dash)، هزینه ۲۵ درصد در هر مقاله بدین معنا خواهد بود که تنها ۱۰ درصد از درآمد به هزینه‌های معاملات خواهد رسید. ( من در مورد داش (Dash) بسیار متاسفم، اما پتانسیل یک پول بهینه‌سازی‌شده پرداخت را نشان می‌دهد ) .

با بیت کوین یا اتریوم، شبکه و کانال های دولتی می توانند ما را به رویای پرداخت های واقعی پرداخت کنند. برای ساختن این کار، پیچیدگی بسیار کمی وجود دارد، بنابراین احتمالا حداقل دو سال دیگر از ساختن تمام زیرساخت ها و ابزارهای توسعه دهنده لازم است.

بانک‌ها برای دفاع

آزمایش‌ها زیادی در این فضا انجام می‌شود، و کمی قبل از اینکه بفهمیم چطور از بین بروند، کمی طول می‌کشد. اما هیچ اشتباهی در این مورد نکنید: بانک‌ها می‌ترسند. آن‌ها می‌توانند غارتگر را ببینند که از تپه سرازیر می‌شوند و به آرامی پشت سر آن‌ها می‌چرخد.

بانک‌ها ممکن است قادر به حفظ سهم بازار خود در صورت اتخاذ بلاکچین ها باشند. بسیاری از بانک‌ها در حال آزمایش با Ripple، ، Hyperledger و دیگر راه‌حل‌های بلاکیچین هستند تا زمان پاک‌سازی آن‌ها و هزینه‌های پایین‌تر را بهبود بخشند . اما ارزهای رمزنگاری در حال آماده شدن برای حمله همه‌جانبه به سهم بازار از بانک‌های سنتی هستند و بانک‌ها به این نتیجه رسیده‌اند. مبارزه‌ای در شرف وقوع است و بدون خونریزی نخواهد بود.

چند سال آینده جالب خواهد بود.

برنامه قاتل # 4: توکن سازی
اندازه بازار: ؟؟؟
چه چیزی این را مسدود می کند؟مقررات، چارچوب قانونی

نیک سازبو (Nick Szabo) برای اولین بار در سال 1996 اصطلاح “قرارداد هوشمند” را به کار گرفت. 19 سال بعد در اتریوم، اولین قرارداد هوشمند قراردادی هوشمند تورینگ، قراردادهای هوشمند به پتانسیل آنها منجر خواهد شد.

بسیاری از طرفداران اتریوم ادعا می‌کنند که با ظهور قراردادهای هوشمند، نوشتن بر روی دیوار برای تجارت است. به طور فرضی همه چیز غیر متمرکز خواهد شد، انحصار چند تایی به دنبال اجاره لغو خواهد شد، و قبل از اینکه ما آن را بدانیم، کل جهان با قراردادهای هوشمند متعهد خواهد شد.

در حال حاضر شما می‌توانید مطمئن باشید که این داستان علمی‌تخیلی است. طرح‌های قرارداد هوشمند را می توان تنها در مورد هر چیزی فرض کرد، اما در اغلب حوزه‌ها هنوز مشکلاتی وجود دارد.کاربران وجود ندارد، UX وجود ندارد، مقیاس سازی وجود ندارد، مشوق ها وجود ندارد، مقررات وجود ندارد، و حتی اگر آنها همه – در اغلب موارد، گزارهارزشضعیفاست.بسیاریاز مردمفقطبهمنافعقراردادهایهوشمندویا تمرکززداییاهمیتنمی‌دهند.برایبسیاریاز مشکلات، بلاکچینبیشازیککمکاست.

اگر چه نوآوری زیادی در این فضا وجود دارد، اما همه موارد بسیار تجربی و موارد استفاده از برنامه قاتل برای قراردادهای هوشمند هنوز ثابت نشده است.

یک استثنا در این مورد توکن سازی است.

توکن سازی برنامه قاتل اتریوم است

اتریوم اولین ارز برای دموکراتیزه کردن ICOs (ارائه سکه های اولیه) بود. ایجاد یک علامت دیجیتال جدید تبدیل شده است به آسانی به عنوان کپی و چسباندن قرارداد هوشمند، سر و صدا با چند متغیر، و استفاده از آن در بلاکچین.

(بعضي ها مي گويند اگر به اندازه کافي گوش کنيد، مي توانيد يک شيتکوین جديد را هر دقيقه بشنويد.)

با برنامه کاربردی وب به صورتی که اتریوم در نظر گرفته می‌شود ، قرار دارد.و در حالی که این یک رنسانس بزرگ از پیشگویی های تکنولوژیکی را فراهم کرده است (به عنوان خوانده شده: حباب ICO)، یکی برای جدا کردن رسانه از پیام عاقلانه است.

این استدلال طرفدار نشان تا حدی ظریف است و مخالفان بسیاری دارد. اجازه دهید ابتدا پرونده را روشن کنم، و سپس بهترین بحث‌ها علیه آن ( نگاه کردن به شما، پرستون بایرن ).

اول، منظور ما از توکن سازی چیست ؟

دو نوع تقسیم بندی وجود دارد : پروتکل توکن سازی و دارایی توکن سازی

پروتکلتوکن سازی

حالا بیت تورنت (BitTorrent) را در نظر بگیرید.

حدس می‌زنم بیشتر شماها قبلا بیت تورنت استفاده کرده‌اید. برای روشن بودن، بیت تورنت یک برنامه نیست این یک پروتکل است، که همه کاربران بیت تورنت آن را اجرا می‌کنند. به طور خاص، بیت تورنت یک پروتکل همتا به همتا می‌باشد که به کاربران اجازه می‌دهد تا فایل‌های خود را از گروهی دیگر هم جمع آوری کند. در حالی که فایل‌های خود را دانلود می‌کنید، قسمت‌هایی که قبلا دانلود کرده‌اید را آپلود می‌کنید. و اگر شما یک کاربر خوب هستید پس از این که دانلود کردید، به آپلود ادامه خواهید داد، که پهنای باند را به کاربران دیگر می‌دهد.

یک ضعف آشکار در این پروتکل وجود دارد – مشکل سوار آزاد. کسی می تواند کمتر از آن ها آپلود کند و از پرداخت آن جلوگیری کند. راه حل بیت تورنت این است …

… خوب، واقعا یک مورد ندارد این تلاش می کند سرعت دانلود رایگان سواران را کاهش دهد، اما این به خوبی کار نمی کند. برخی از تورنترها سعی کردند این مشکل را با ایجاد جوامع دعوت کننده تنها با اعتبار پایدار تلاش کنند، اما اکثر کاربران ترجیح می دهند از بیت تورنت در ناشناس بودن کامل استفاده کنند. بیت تورنت بدون هیچ گونه انگیزه در برابر مبادله پهنای باند، به این فاجعه رایج آسیب پذیر است. اگر بیت تورنت به خوبی عمل کند، تنها به این دلیل است که شهروندانش رفتار خوبی دارند.

نبود حس نیت مقیاس

توماس هابز مدت ها پیش پیش بینی کرد که برای ایجاد یک عملکرد اجتماعی در مقیاس وسیع، شما نیاز به انگیزه های مناسب دارید.

مطابق احادیث، ما از لویاتان برای اعمال این انگیزه ها استفاده می کنیم. با حمایت کردن یک مقام مرکزی (معمولا دولت، یا در مورد بیت تورنت، یک سرویس هویت متمرکز)، شما می‌توانید هر بازیگر را در سیستمی مجبور کنید که رفتار غیر از خود لویاتان را داشته باشد .

نظریهدموکراتیکمدرندرپاسخبهاینمشکلایجاد شد: با توجه به اینکه شما نیاز به یک قدرت مرکزی برای اجرای انگیزه دارید، چگونه می توانید این قدرت را از خود فساد کنید و سوءاستفاده کنید؟ به طور پیش فرض، هر انگیزه بازیگر این است که از قدرت خود بهره برداری کند. بنابراین ما انتخابات را اختراع کردیم، ما قانون اساسی را اختراع کردیم، ما بررسی و توازن ها و استیضاح را اختراع کردیم. ما تمام این کارها را کردیم تا سعی کنیم تالویاتانرادر قفس نگهداریمتا ازجریاناجتناب‌ناپذیرمقاماتمرکزیبه سمت فساد و رانت جلوگیری کنیم.

تا الان،مقامات مرکزی بهترین راه‌ حل برای رسیدن به این مشکل هستند.

اما پروتکل ها ممکن است اکنون تغییر کنند. آنها ممکن است راه جدیدی برای حل مشكلات هم ترازی مشوق ارائه دهند.

پروتکل توکن، Filecoin، به عنوان یک طرح مشوقدرون پروتکل عمل می کنند. با باتنظیمانگیزه‌هاونحوههمسوکردنآن‌ها با این توکن، شما می توانید یک پروتکل درست مانند بیت تورنت ایجاد کنید که به جای آنکه فقط کاربران امیدوار باشند درست انجام دهند،بهآن‌هاحقوق می‌دهیدتاکاردرسترا انجامدهند. و به جای آنکه کاربران امیدوارم باشیم، شما آنها را خرج می کنید.

با استفاده از برنامه نویسی انگیزه ها و ایجاد ماتریس بازپرداخت مناسب، یک پروتکل می تواند از نظر اقتصاد و نظریه بازی به کاربران مبتکر به سمت رفتار پروتکل مورد نظر بپردازد. انگیزه ها را به درستی طراحی کنید، و تقریبا جادویی، همه چیز در جای خود قرار می گیرد و اقتصاد هموار می شود. هیچ مجوز مرکزی مورد نیاز نیست، بدون چک یا تعادل، هیچ انتخابی یا تجدید نظر، هیچ قانون یا دادگاه. انگیزه ها به سادگی بدون آنها کار می کنند.

(قیاس من پرداخت در بازی بین بیت تورنت و Filecoin یک گزینه آزاد است، اما با این حال آموزنده است).

مقررات انحصاری

هدف از بیشتر تنظیمات این است که انگیزه ها را به گونه ای تنظیم کنید که یک سیستم به گونه ای رفتار کند که در سطح مطلوب باشد. اما تنظیمات عادی توسط انسان انجام می شود و بنابراین قابل تغییر است. اگر یک شرکت رشوه بدهد یا تنظیم کننده های آن را بخواهد، تنظیم کننده ها اغلب به روش دیگری نگاه خواهند کرد. و اگر یک شرکت پول کافی یا نفوذ سیاسی داشته باشد، می تواند برای لغو این قوانین لابی کند.

تنظیم مقررات مربوط به تسخیر قانونی یا فشار سیاسی است. تنظیم کننده های عادی می توانند از طریق قدرت انحصاری رشوه داده یا مورد تجاوز قرار گیرند، اما مقررات غیر متمرکز به کد وارد شده است.

و مهمتر از همه، تنظیم مقررات غیرمتمرکز می تواند به صورت ریاضی مورد بررسی قرار گیرد. مقررات دفاعی دنیای تجزیه و تحلیل بسیار سخت است – مشخصات آن فازی است و هزارانپروندهلبهآنبایددردادگاهقانون قیمت‌گذاریشدهباشد.

اقتصاددانان درمورد مشکلاتی که می توانند با مکانیسم های بازار حل شوند، روز به روز بیشتر روی می آورند. آزمایشگاه باز شده است و به سادگی صدور یک سکه و چند قاعده را می توانید انجام دهید. شما آزادی عمل رمزنگاری اقتصادی خود را در اختیار دارید.

بنابراین این اولین نوع توکن سازی است. این واقعی است و تقریبا همه کسانی که می فهمند می توانند ببینند این یک ایده بزرگ است. ممکن است پیش از آنکه جریان اصلی به راه بیفتد ممکن است دورتر از آن باشد. اما احتمال خوبی وجود دارد که جانشین وب از طریق یک  توکن دیجیتال قابل دسترسی باشد.

دارایی توکن ها

شکل دوم معامله، تشخیص دارایی، فرآیند خرید یک دارایی غیرقابل انباشته و تبدیل آن به سهام قابل تعویض در یک بلاکچین است. این سهام را می توان در یک بازار اعتماد مورد استفاده قرار داد تا نقدینگی خود را فعال و افزایش دهد.

وقتی این را شنیدید، باید شکاک باشید. همانطور که پرستون برن اشاره می کند، شما هم اکنون می توانید تمام آن را انجام دهید – آن را IPOing نامیده می شود و سپس سهام در بورس اوراق بهادار صادر می کند. ارزش افزوده این کار به یک بلاکچین چیست؟

بدیهی است، در حال حاضر وجود مبادلات مرکزی مثل بازار بورس NYSE است که قادر به تجارت از “دارایی های توکن ها،” است به عنوان مثال، سهم از سهام شرکت ممکن می سازد.

به گفته این شرکت، قیمت آن در NYSE بسیار گران است (به طور متوسط حدود 3.7 میلیون دلار برای ثبت نام). سرمایه گذاران خارجی باید از طریق حلقه های گران قیمت برای سرمایه گذاری در دارایی های آمریکایی بپذیرند، و بالعکس. در اینجا موانع نظارتی و قانونی زیادی وجود دارد که مانع جریان آزاد سرمایه می شوند. (بدیهی است که بسیاری از این موانع به دلایل خوبی وجود دارد اما لایه های زباله و رانت  نیز وجود دارندکهدر بیشتراینفرایندهاانباشتهشده‌اند.)

(یکی از نمونه های برجسته این است که GBTC، ابزار سرمایه گذاری بیت کوین که عموما معامله می شود – اساسا یک اعتماد است که بیت کوین را نگه می دارد – که دو برابر قیمت خرید آن به اندازه خرید بیت کوین معادل به طور مستقیم است.)

انواع مختلفی دارایی وجود دارد که نمی توانند از طریق این مبادلات معامله شوند. با بازار سهام، ما طرح هایی را برای تقسیم یک شرکت به سهام قابل تعویض و بازاریابی آنها در بازارها ابداع کرده ایم. اما ما هنوز با املاک و مستغلات، هنر، و یا سایر دارایی ها که عموما به عنوان ارزشمند یا ارزش تولید می شود، انجام می دهیم.

پرستون بایرن استدلال می کند: خوب، به طور موثر آنچه که شما می گویید این است که “توکن ها بر روی یک بلاک چین به شما اجازه می دهد که قوانین مربوط به اوراق بهادار را نقض کنید”.

این کمک من است. اما مزایای دیگری برای دارایی های توکن وجود دارد که برای آن تقسیم بندی ضروری است.

مزایای بازار توکن های غیر متمرکز

اولین مزیت این است که با یک بازار غیر متمرکز و صریح، شما دیگر نیازی به اعتماد به هر واسطه مرکزی ندارید. اگر در کشوری زندگی می کنید که موسسات دولتی و زیرساخت های مالی شما ضعیف یا فاسد هستند، تا زمانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید، می توانید در یک بازار قوی برای دارایی های توکن، شرکت کنید.

دلیل دوم این است که هزینه های عمده راه اندازی به ایجاد یک بازار با عملکرد خوب وجود دارد.

در اینجا یک برنامه بازی است: بازی فارم‌ ویل را در نظر بگیرید. فارم‌ ویل دارای دارایی های زیادی در بازی است – پول، اقلام در بازی، هر چه که باشد. این دارایی ها به طور کامل در پایگاه داده های زینگا ذخیره می کنند. بازیکنان فارم‌ ویل احتمالا این دارایی را باارزش می کنند، بنابراین خریداران و فروشندگان مایل به حضور در بازار برای آنها هستند.

با این حال، برای فعال کردن این بازار، زینگا مجبور به سرمایه گذاری در ساخت و مدیریت تبادل سرمایه می شود که با پایگاه داده آن ادغام می شود. در واقع، زینگا نمی خواهد این را به دلایل PR و قانونی انجام دهد – اما اجازه دهید که برای لحظه ای نادیده بگیریم. حتی اگر آنها می خواستند آن را بسازند، ایجاد این تبادل سرمایه کاملا برجسته کار مهندسی قابل توجه خواهد بود.

این فقط فارم ویل است. هزاران بازی مانند این است که تقاضای پرشور برای دارایی های درون بازی دارند، اما برای هر یک از آنها یک بازار کار وجود دارد، هر شرکت بازی باید تلاش های لازم را برای ایجاد تبادل امن و کامل انجام دهد. و اگر چنین شرکتی تبادلات خود را بی ثبات سازد یا تصمیم بگیرد که دیگر برای حفظ آن نیازی به شرکت نداشته باشد، تبادل کاهش خواهد یافت و دارایی ها در نهایت هزینه های ناپایداری را خواهند خورد.

بلاکچین این مشکلات را حل می کند. اگر دارایی های خود را به عنوان یک توکن در یک بلاکچین بنویسید، ابتدا باید یک زیرساخت مشترک عظیم برای مدیریت و نگهداری بازارها به ارث برده شود. با فرض اینکه شما از مشخصات مشخصی از قبیل ERC20 استفاده می کنید، می توانید از قراردادهای هوشمند استفاده کنید تا به راحتی معاملات یا ابزارهای مالی را در میان توکن های مختلف ایجاد کنید، به صورت غیرمنتظره آنها را مبادله کنید، قراردادهای سپرده ساده ایجاد کنید، یا از مکانیسم کشف قیمت خودکار مانند بنکور برای نقدشوندگی بوت استرپ استفاده کنید. تبادل می تواند بدون نیاز به توکن های شما را لیست کند و هر کس بتواند آن را با هر علامت دیگری با چند خط کد خریداری کند. و با بیمه مبتنی بر بلاکچین، در نهایت شما ممکن است قادر به گرفتن وام برای ماشین بر اساس نمونه کارها خود را از دارایی های دیجیتال است.

ما می توانیم این مجموعه ای از توانایی ها را یک زیرساخت مالی به عنوان یک سرویس ارائه کنیم که به هیچ وجه برای صادرکننده ایجاد نمی شود و به طور کامل توسط بلاکچین حفظ شده است.

این مزایا باعث افزایش نقدینگی و عمق بازار می شود. هنگامی که کاربران اعتماد کنند که مبادلات شما بسته نخواهد شد (یا توسط یک ایالت یا شرکتی که منافع آنها دیگر خدمت نمیکند)، هر دو خریداران و فروشندگان اعتماد به نفس در تجارت دارایی را در اختیار خواهند داشت و کاربران انگیزه بیشتری برای خرید دارند.

هنگامی که پیتر مک کین این مقاله را در مقاله خود بیان می کند، اشاره می کند که بیشتر دارایی ها 25 درصد افزایش ارزش به دست می آورند. این یک دستاورد عظیم برای بسیاری از دارایی های غیر مالی در اقتصاد جهانی است.

نشانه گذاری دارایی یک معامله بزرگ است، همانطور که پروتکل ها نیز هستند. البته، قبل از اینکه بتوانیم به آنجا برسیم (هر دو فنی و قانونی)، مشکلات زیادی وجود دارد که ما باید آن را بفهمیم، بنابراین احتمالا چند سال قبل از اینکه این میوه به طور کامل شود. اما اگر توسعه دهندگان کافی بتوانند به جلو حرکت کنند، این دو نوع نشانه گذاری به ایجاد ارزش عظیم تبدیل خواهند شد.

لینک : https://hackernoon.com/we-already-know-blockchains-killer-apps-f2d443eba35

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *