نصب IIS در ویندوز سرور ۲۰۱۶

در این نوشته قصد داریم به آموزش نصب سرویس دهنده IIS بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۶ بپردازیم و این می تواند هر دو با PowerShell یا از طریق GUI انجام شود، ما هر دو روش را در اینجا پوشش می دهیم.

نصب IIS در Power Shell :

در صورتی که رابط گرافیکی GUI را نصب نکنید یا فقط می خواهید از رابط خط فرمان PowerShell (CLI) استفاده کنید، این مراحل را دنبال کنید. این روش بسیار سریعتر از عبور از تمام گزینه های GUI است.
۱. PowerShell را اجرا کنید و دستور زیر را وارد کنید:
Install-WindowsFeature -name Web-Server -IncludeManagementTools

در اینجا ما شامل ابزارهای مدیریتی میباشیم تا بتوانید IIS را روی این سرور مدیریت کنید، زیرا این معمولا هنگام استفاده از GUI نصب می شود و این دستور PowerShell معادل با روش GUI زیر است. اگر شما از طریق این سرور مدیریت IIS را برنامه ریزی نکنید، ممکن است ترجیح دهید این گزینه را انجام ندهید.
۲.هنگامی که نصب با موفقیت انجام شد،دوباره به رابط خط فرمان PowerShell بروید. در این مرحله، IIS باید به طور پیش فرض با پورت 80 در فایروال «World Wide Web Services (HTTP Traffic-In» فعال در فایروال ویندوز به صورت خودکار اجرا شود.
۳. برای تست بالا آمدن IIS آدرس آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۲ در مرورگر اجرا کنید.
نصب IIS از طریق رابط گرافیکی GUI
اگر سرور شما دارای جزء رابط کاربری گرافیکی است، می توانید IIS را با پیروی از این مراحل نصب کنید.
۱. در بخش استارت ویندوز آیکون Server Manager کلیک کنید:
۲. Add roles and features را کلیک کنید:
۳. در تب سمت چپ Before you begin کلیک و دکمه Next را کنید:
۴. در تب Select installation type پنجره Role-based or feature-based installation را انتخاب و سپس دکمه Next را کنید:
۵. همانطور که در دستگاه محلی ما نصب می کنیم قسمت Select a server from the server pool انتخاب کرده و دکمه Next را کلیک کنید و همچنین شما می توانید سرور دیگری را که از اینجا مدیریت می کنید انتخاب کنید یا VHD را انتخاب کنید:
۶. در تب Select server roles پنجره Web Server (IIS) را انتخاب کرده و با این کار پنجره جدید باز می شود و دکمه Add Features را کنید و در ادامه دکمه Next کلیک کنید:
۷. نیازی به نصب هیچ ویژگی اضافه نیست و روی پنجره بعدی Select features را انتخاب کنید:
۸. روی Web Server Role (IIS) کلیک کنید:
۹. در این مرحله در پنجره role services می توانید سرویس اضافی برای IIS را در صورت لزوم نصب کنید. شما لازم نیست که در مورد این نگران باشید، زیرا همیشه می توانید به عقب برگردید و بعدا اضافه کنید، بنابراین فقط برای نصب پیش فرض ها روی Next کلیک کنید.
۱۰. در نهایت بر روی گزینه Confirmation، مواردی را که نصب می کنید را بررسی کنید و بعد از نصب نصب سرور IIS روی نصب کلیک کنید:
در نصب IIS راه اندازی مجدد نیاز نیست و اگر راه اندازی مجدد نیاز بود را حذف کنید.
۱۱. هنگامی که نصب با موفقیت انجام شد،دوباره به رابط خط فرمان PowerShell بروید. در این مرحله، IIS باید به طور پیش فرض با پورت 80 در فایروال «World Wide Web Services (HTTP Traffic-In» فعال در فایروال ویندوز به صورت خودکار اجرا شود:
۱۲. برای تست بالا آمدن IIS آدرس آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۲ در مرورگر اجرا کنید.
لینک : https://www.rootusers.com/how-to-install-iis-in-windows-server-2016/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *